444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Esenyurt'ta Sarı Çizgi İhlaline Af Yok

ESENYURT'TA SARI ÇİZGİ İHLALİNE AF YOK

 

Esenyurt Belediyesi zabıta ekipleri, kaldırımı işgal eden 65 civarında esnafa 124’er liralık ceza kesti.

 

Esenyurt Belediyesi'nin iş yerlerinin kaldırım işgalini önlemek için  başlattığı Sarı Çizgi uygulamasına uymayan esnafa ceza yağdı. Esenyurt Belediyesi zabıta ekipleri, kaldırımlara taşan ilçe genelinde 65 esnafa kabahatlar kanunu uyarınca124’er liralık  ceza kesti. Esenyurt Belediye Başkanımız Ali Murat Alatepe, bu uygulama konusunda oldukça hassas olduklarını belirterek “ Denetimlerimizi aralıksız devam ettireceğiz. Vatandaşların kaldırımlarda rahatsız edilmesine müsamaha göstermeyeceğiz.” dedi.

 

Vatandaş memnun

 

Esenyurt Belediyesi tarafından bir süre önce uygulamaya konan uygulamayla ilçe genelinde hem görüntü kirliliği azaltılmıştı hem de vatandaşların kaldırımlarda rahat yürümeleri sağlanmıştı. Belediyenin bu uygulaması vatandaşların büyük beğenisini kazanırken ilçe genelinde de sarı çizgili sokaklar her geçen gün artıyor.

 

Kaldırımlar yayaların hakkı

Esenyurt Belediye Başkanımız Ali Murat Alatepe, vatandaşların talebi üzerine bu uygulamayı başlattıklarını vurgulayarak “ "Vatandaşlarımızın talepleri bizim için emirdir. Hedefimiz kaldırımların yayalar tarafından daha sağlıklı bir şekilde kullanılmasıdır. Zabıta ekiplerimiz uygulamamız başladığı andan itibaren denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. Bu konuda iş yeri sahipleri de duyarlı davranarak uygulamaya destek veriyor. Uymayanlara ise ceza veriliyor. Kaldırımlar vatandaşın hakkıdır. İşgal edilemez." diye konuştu.

 

Oluşturulma Tarihi : 24.04.2018