444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Öğrenciler 2017'de İlk Karnelerini aldı

ÖĞRENCİLER 2017’DE İLK KARNELERİNİ ALDI


Esenyurt ’ta 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1’nci Dönem sonu kapanış töreni gerçekleşti. Esenyurt Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu’nda gerçekleşen yarıyıl kapanış töreninde öğrenciler karne sevinci yaşadı. Törene Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, okul müdürleri, ilçe daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşması yapan Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu Müdürü Süleyman Eş; “2096 öğrencimiz ve aileleri bugün karne heyecanı yaşayacaktır” dedi.


Başkanımız Sayın Kadıoğlu; “Araştırma ve okuma alışkanlığı artacak”


Okul Müdürünün ardından söz alan Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu; “Önümüzdeki dönemlerde eğitime farklı sistemler de getireceğiz. Hem spor alanında hem de kütüphane ortamında düzenleyeceğimiz sistem ile eğitimin kalitesini artıracağız. Spor ile vücudu zinde tutacağız ve kütüphaneler ile öğrencilere araştırma ve okuma alışkanlığı yükleyeceğiz. Ülkemizin geleceğini daha sağlam temeller üzerine kuracağız” dedi.


Kaymakam İnci; “kendimize has sistemimiz olmalı”


Başkan Kadıoğlu’ndan sonra kürsüye çıkan Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, “Kendimize has milli eğitim sistemi oluşturmalıyız. Esenyurt’umuzun, İstanbul’umuzun ve Türkiye’mizin kıymetini bilmeliyiz. Bu anlayışı gelecek nesillerimize de aşılamalıyız” dedi.

Konuşmalar ardından ilçede resim, şiir, müzik, kompozisyon dallarında başarılı olan öğrencilere ödülleri Kaymakam Ekrem İnci ve Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu tarafından verildi.

Ödül takdiminin ardından 4-E sınıfından Medine Özer “Karne”, 3-B sınıfından Eren Kumsuz “Okulumda Mutluyum” ve 2-B sınıfından Nisanur Sevimci “Karne Sevinci” adlı şiirlerini okudular. Minik öğrencilerin şiirlerinin ardından Fahir İlkel İlkokulu öğrencileri Folklor ekibi, halk oyunları gösterisi yaptı.

Oluşturulma Tarihi : 24.01.2017