444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Çanakkale Şehitleri Esenyurt’ta Anıldı…

18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı şehitleri Esenyurt ’ta anıldı.

Esenyurt Nikâh Sarayında gerçekleştirilen programa Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu, şehit aileleri ve gaziler katılım sağladı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan Çanakkale Şehitlerini anma programında konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu; “1915’te bu ülkenin evlatları Çanakkale geçilmez dediler. Çok şehit verdik ve çok evladımız bu topraklarda yatıyor” dedi.

 

“Bu toprakların uğruna onlar da toprağa düştüler”

Sözlerine devam eden Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, “Bugün Çanakkale’ye gittiğimizde orada yatan şehitlerimizin memleketlerine baktığımızda Irak, Suriye, Lübnan, Filistin, Arabistan, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Makedonya, Kosovalı şehitler Türk şehitleriyle birlikte yan yana yatıyorlar. Bu bölgedeki insanlar bizim 500 senelik, 600 senelik vatandaşlarımızdı ve bu toprakların uğruna onlarda toprağa düştüler” dedi.

 

“Şehit olmak Murad işidir, nasip işidir”

Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu; “Şehitlik ve gazilik çok büyük mertebelerdir. 15 Temmuz’da geri dönmemek üzere buradan Esenyurtlu vatandaşlarımızla beraber şehit olmak için havaalanına gittik. Ama bu işler Murad işidir, nasip işidir. Rabbim o güzel mertebeyi nasip etmişse oluyor. Bu toprakların kıymetini bilelim bu topraklar da Peygamberler, sahabeler, âlimler, şehitler var. Akif’inde dediği gibi bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı. Bizler birlik ve beraberlik içinde bu topraklara sahip çıkmalıyız.” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 20.03.2017