444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Sağlıklı Bir Yaşam için Sporun Hayatımızda Çok Önemli Bir Yeri Var

Sağlıklı bir yaşam için sporun hayatımızda çok önemli bir yeri var


Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, Beden Eğitimi ve Spor Hocaları konferansında eğitmenler ile bir araya geldi.

Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen Beden Eğitimi ve Spor Hocaları konferansprogramına Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, spor hocaları, çok sayıda sporcu ve yakınları katılım gösterdi.


“Beden eğitimi dersini matematikten daha zor ders yapmamız lazım”


Sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz için sporun hayatımızda çok önemli bir yeri vardiyen Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu; “ Maalesef bizim toplumumuz düzenli olarak spor yapamıyor. Dış ülkelerde 3-4 yaşında çocuklara spor için temel eğitim veriliyor. Bu doğal olarak da çocuğun geleceği için çok önemli başlangıç oluyor. Bizde ise beden eğitimi dersi en kolay ders olarak görülüyordu. Ama çok şükür bu algıyı değiştirmeye başladık. Esenyurt Belediyesi olarak ise şuan resmi kayıtlarımıza göre 72 bin sporcumuza hizmet veriyoruz. Bizler,beden eğitimi dersini artık matematik dersinden daha zor bir ders yapmamız lazım. Bundan sonra 80 milyon nüfuslu bir ülke olarak daha çok temel eğitim verecek ve daha iyi sporcular yetiştireceğiz” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 20.03.2017