444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Belediye Personeline KBRN Bilinclendirme Egitimi Verildi

BELEDİYE PERSONELİNE KBRN BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ VERİLDİ


İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Esenyurt Belediyesi personeline Bilinçlendirme ve Eğitim Projesi kapsamında KBRN(Kimyasal,Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) tehlikeler hakkında eğitim semineri verildi.

 

Esenyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Sivil Savunma Amirliği tarafından düzenlenen seminere konuşmacı olarak, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevlilerinden KBRN sorumlusu Ahmet Alparslanduru, Esenyurt Belediyesi Sivil Savunma Amiri Hakan Saçin,  Arama Kurtarma Teknisyenleri Sefer Küçük ve Hamzahan Musaoğlu katıldı.

 

Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlenen eğitim programında, konuşmacılardan teknisyen Sefer Küçük, yapmış olduğu sunumda KBRN tehditlerine maruz kalındığında, doğru davranış şekillerinin neler olduğu konusunda bilgiler de aktardı. Esenyurt Belediyesi personeline bilgilerini aktaran uzmanlar, olası tehlikelere karşı hazırlıklı olunması, alarm ve ikaz işaretlerinin öğrenilmesi ve çalışma ortamlarında tehlike arz edecek durumlar karşısında bilinçlendirdi.

 

Program sonunda eğitmenler olası bir kimyasal saldırı durumunda önlem amaçlı araç ve ekipmanların tanıtımını yaparak uygulamalı anlattılar.   

Oluşturulma Tarihi : 07.08.2017