444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Kardeş Tuşba'ya Esenyurt'tan Hizmet Kervanı

KARDEŞ TUŞBA’YA ESENYURT’TAN HİZMET KERVANI


Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu Van ili ziyaretlerinin ikinci gününde Tuşba ilçesine geçerek kardeş ilçe Tuşba için yapılacak olan yatırımların temelini attı.

 

Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu tören programı öncesinde Tuşba Norşin Camiinde Cuma namazını kılarak ardından programa geçti.

 

Esenyurt-Tuşba Dostluk Parkı ile Bediüzzaman ve Zeve Caddesi yol, asfalt, aydınlatma ve parke yapım işi için temellere ilk harç döküldü.

 

Tuşba temel atma törenine Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çifçi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Cemil Öztürk, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve çok sayıda Vanlı vatandaş katıldı.

 

Tuşba Belediyesi ile Esenyurt Belediyesi arasında gerçekleştirilen ‘Kardeş Belediyecilik’ projesi kapsamında, ilçeye bağlı Akköprü Mahallesi’nde “Park Yapı ve Cadde İyileştirme” projesinin ilk adımı atıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda, Van Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da bir gösteri yaptı.

 

“Devletimiz otoriteyi yeniden tesis etti”


Burada konuşan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Van’da çok güzel yatırımların yapıldığını belirtti. Çiftçi, “Van uzun süreden beri böyle güzel bir ortam, güzel bir atmosferle karşı karşıya değildi. Üzülerek söylemeliyim ki 2014 yerel seçimleri ve öncesinde Van’da arzulamadığımız sonuçları aldık. İster istemez şehrin gelişmesini, büyümesini, değişimini çok ciddi sekteye uğrattı. Hükümetimizin yatırımları burada her zaman artarak devam etti. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın bölgeye, Van’a çok özel ilgileri oldu. Buradaki güven ortamının artık çekilmesi bir hal alınca, devletimiz buraya gerekli müdahaleleri yapıp otoriteyi yeniden tesis etti. Başta büyükşehrimiz olmak üzere ilçe belediyelerimizin çok güzel yatırımları oldu” dedi.

“Van’da çok önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor”


Van’ın her köşesinde güzel yatırımların gerçekleştiğini söyleyen Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülşen Orhan ise, “Sadece bununla kalmıyor, zaman zaman programlar yapıp Türkiye’nin değişik yerlerine 3-4 gün program yapılıyor. Orada halkın ihtiyaçlarını gerçekten giderecek önemli sosyal projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Necmi Kadıoğlu’na bütün Vanlılar adına teşekkür ediyoruz. Van’ımız, gerçekten huzur ortamı olduğunda, ne kadar önemli ve güzel yatırımları da sahiplendiğini bize gösteriyor. Her gün bir köşede çok önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor” diye konuştu.Başkanımız Kadıoğlu, “Onlar kırsın, biz yapalım”


Kırılan parkların tekrar onarılmasını isteyen Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu da; “Biz övünmek için bir şey yapmıyoruz. İnsanlarımız için bir şey yapabiliyorsak ve bir Allah Razı olsun alıyorsak ne mutlu bize. İnsanların en fazla rağbet ettiği yer parklardır. Buraya gelen insanlarımız gönül rahatlığıyla otursun vakit geçirsin. Bir hava alsın diye, onun için esirgemeyin. Onlar kırsın, biz yapalım. Sonra göreceksiniz; kırmamaya, dökmemeye, tahrip etmemeye de özen gösterecekler. Çocuklarının ve kendi mekânlarının onlar için ne kadar değerli olduğunu anladıklarını biliyorum” dedi.

 

“Bu memlekete hizmet lazımdır”


Van’a yaptığı yaptırımlardan dolayı Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’na teşekkür eden Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ise, şunları söyledi:  “Van’da hiçbir nokta bırakmadı ki Allah’ın izni ile en güzel eserleri kazandırmaya başladı. Dün İpekyolu’nda, bugün Tuşba’  da yarın ise Bahçesaray’da güzel eserlere imza atan Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’na Vanlılar adına teşekkür ediyorum. Bu memlekete Recep Tayyip Erdoğan gibi, onların yol arkadaşları olan Necmi Kadıoğlu gibi hizmetkâr olacak insanlar lazımdır. Akköprü’de, Tuşba’nın bu güzel noktasında ve Bediüzzaman ile Zeve caddelerinin iyileştirilmesinde, kardeşlik ve muhabbet adına projeleri hayata geçiren Sayın Necmi Kadıoğlu başkanımıza, Esenyurt meclisimize, tüm misafirlerimize Vanlılar adına hoş geldiniz diyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından tören, plaket takdimi ve butona basılarak temele ilk harcın dökülmesiyle son buldu.

 

Tören sonrasında Esenyurt Belediyesi tarafından Tuşba’ya yapılacak olan park için 5 bin ağaç dikiminin ilkini Başkanımız Kadıoğlu bizzat kendisi gerçekleştirdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 26.09.2017