444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Başkanımız Kadıoğlu Bahçesaray’ı Ziyaret Etti

BAŞKAN KADIOĞLU BAHÇESARAY’I ZİYARET ETTİ

 

"Kardeş Belediyecilik Projesi" kapsamında Van'a gelen İstanbul'un Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu, Bahçesaray ilçesini ziyaret etti.

 

Sayın Kadıoğlu ve beraberindekiler, belediye binası önünde Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Mehmet Özcan ile halk tarafından karşılandı. Başkanımız Kadıoğlu ve beraberindeki heyet Bahçesaray Subaşı Mevkii su kaynağını gezerek yakından inceledi.

 

“Kardeşliğimizi pekiştirmemiz gerekiyor”


Sayın Kadıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Bahçesaray'ın sarp dağlarında yaşamanın zor olduğuna işaret ederek şunları söyledi: "Burada yaşayan insanların yaşadığı zorlukları görmek için geldik. Mutlaka batının imkânlarını doğuda paylaşmamız gerekir. Türkiye'nin, doğu illerimizin belli bölgelerini gezdik. Sıra artık Bahçesaray'a geldi. Gevaş'ta işlerimizi biraz çözdük. Ülkenin bütün kaynaklarını kullanmamız gerekiyor. Doğuda ne varsa, batıda ne varsa bunları karıştırarak paylaşmamız lazım. Ülkemizde mağdur ve mazlum kimseyi bırakmamamız lazım. Kardeşliğimizi pekiştirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

 

“Nerede bir Müslüman kardeşimiz varsa oraya gideceğiz”


Sözlerine devam ederek, Türkiye'nin yardıma ihtiyacı olan herkese dokunmaya çalıştığını anlatan Başkanımız Kadıoğlu, şunları kaydetti; "Nerede bir Müslüman kardeşimiz varsa oraya gideceğiz, elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. Nasıl Türkiye olarak Afganistan'da, Arakan ‘da, Uzak Doğu'dayız. Nasıl oradaki mazlum kardeşlerimize yardım ediyorsak ülke olarak aynı şeyi ülkemizde de devam ettireceğiz. Allah imkân verdikçe bu imkânları kullanacağız. 'Batı' diye diye anamız ağladı. Bizi karıştırdı, perişan etti, bizi birbirimize düşman etti. Şimdi oradan bakıp bize gülüyorlar. Biz de çile çekiyoruz. Kardeşliğimizi, birliğimiz ve beraberliğimizi artıralım ki Rabbimize karşı yarın hesabımız kolay olsun" dedi.

 

“İşte gönüllere dokunmak budur”


Başkanımız Kadıoğlu ile Bahçesaray'a gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ise Van'da gerçekleştirdiği yatırım ve destekler için Kadıoğlu'na teşekkür etti. "İstanbul nere, Bahçesaray nere. Bu kadar coşku ve sevgi seli nedir diyeceksiniz” diyen Orhan, şöyle konuştu;"İşte gönüllere dokunmak budur. Bu çok büyük bir mutluluktur. Sayın Başkanımız İstanbul'da Bahçesaraylılara kucak açıyor ve onları evlerinde hissettiriyor. Tam bir Anadolu insanı, kendilerini kutluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olduğu ne kadar da belli oluyor. Memleketimizin böyle insanlara, bizim de onları yüceltmeye ihtiyacımız var. Sayın başkanımız gittiği her yerde olduğu gibi burada da inşallah güzel müjdeler bırakacak. Buraya geldikleri için kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

 

“Dünya’ya nam salmış bir başkan”


Bahçesaray Kaymakam ve Başkanvekili Mehmet Özcan ise tüm vatandaşlara kapılarının açık olduğunu, hizmet için Bahçesaray'a geldiğini ifade etti. Bahçesaray'da insanların hayat kalitesini ve refahını bir nebze de olsa artırmanın kendilerine mutluluk kaynağı olacağını vurgulayan Özcan; "Necmi başkanımız belediyecilik tarihinde dünyaya nam salmış başkanların başından gelen bir isimdir. Cumhurbaşkanımızla beraber İstanbul'da güzel işler yapmış. Daha sonra Esenyurt inşa edildikten sonra Anadolu'da elini uzatmadığı yer kalmamış" dedi.

 

Konuşmaların ardından Başkanımız Kadıoğlu ve beraberindekiler esnafı ziyaret etti, vatandaşlara tatlı ikram etti, gençleri dinledi, çocuklara satranç takımı ve çikolata dağıttı.

 

Kaymakam Özcan'ı makamında ziyaret eden Kadıoğlu proje dosyalarını aldı.

 

Başkanımız Kadıoğlu'nun ziyaretine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda da katıldı.

 

Oluşturulma Tarihi : 26.09.2017