444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Canlar ile Oruç Açıldı…

Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, Muharrem ayı dolayısıyla Esenyurt Haramidere evinde matem orucu tutan vatandaşlar ile birlikte oruç açtı.

Esenyurt Haramidere Cem evindeki Muharrem ayı orucu açmaya Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Becel ve çok sayıda Alevi vatandaşlar katılım sağladı. İftar öncesi dualar eden Cem Evi dedesi, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

“Bu milleti birbirinden ayıramayacaklar”

Haramidere Cem Evindeki muharrem ayı matem orucuna katılan Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, “Ülkemizin bu günlerde daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi korumalıyız. Bizim insanlarımız arasında kimsenin kimseye karşı bir üstünlüğü yoktur. Alevi, Sünni, Kürt, Türk, Laz, Çerkez bizler bir milletiz. Birileri ne kadar uğraşırsa uğraşsın bu milleti birbirinden ayıramayacaktır” dedi.

 

“Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın”

Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’nun ardından matem orucuna katılan vatandaşlara seslenen Kaymakam Ekrem İnci; “Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Her yıl Muharrem ayında sizlerle matem orucunda bir araya geliyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Dış mihraklar bizim birliğimizi beraberliğimizi bozmaya çalışıyorlar. Hz. Ali, Hz. Hüseyin, Hz. Hasan efendimiz hepimizin sayıp sevdiği ve şefaatini beklediğimiz büyük insanlardır” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 02.10.2017