444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Esenyurt’ta Hayvanları Koruma Günü’nünde Köpek Güzellik Yarışması…

Esenyurt Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü köpek güzellik yarışması ve çeşitli etkinliklerle kutladı. Etkinlikte konuşan Başkan Kadıoğlu, “ Doğanın parçası olan bu hayvanları korumamız lazım” dedi.  

 

Esenyurt Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ‘nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programa Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’nun yanı sıra Kaymakam Ekrem İnci, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Hakan Becel, belediye başkan yardımcıları, hayvan sever dernekleri,  çok sayıda kreş, ilk ve ortaokul öğrencileri ile seçkin davetli katıldı.

 

Esenyurt Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi günün önemine binaen çok özel bir şekilde hazırlanması dikkat çekti.

 

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü etkinlikleri kapsamında köpekler arası güzellik yarışması düzenlendi. Birinciyi etkinliğe katılanlar alkışlarla belirledi.  Etkinliğe katılan çocuklar merkezdeki hayvanları sevdi, vakit geçirdi. Çocuklara hediyeleri verildikten sonra merkezde tedavi görerek iyileşen güvercinler gökyüzüne bırakıldı.

 

“Allah’ın Yarattığı Hayvanları Korumamız Lazım”

 

Programda kısa bir konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, Hayvanlarla yaşayan çocuklar ile hayvansız yaşayan insan arasında çok fark olduğunu belirtti.

 

Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu, “Ağaçlarla yaşayan çocuklarla ağaçsız yaşayan arasında da çok fark var. Bu bakımdan hem doğayı koruyacağız. Hem de doğada yaşayan hayvanları koruyacağız. Biz şimdi acımasızca hayvan öldürmeye çalışıyoruz. Buna hiç hakkımız yok. Mecbur kalmadıkça avlanmakta doğru değil. Bu bakımdan Allah’ın yarattığı bu hayvanları, doğanın parçası olan bu hayvanları bizler korumamız lazım, insanların koruması lazım. İlçemizdeki hayvanları korumak için bu mekânı oluşturduk. Bu barınakta şuan da 286 tane köpek, 75 tane kedimiz ve diğer hayvanlarda var. 171 köpeği ve 71 tane de kediyi sahiplendirdik.  Televizyonlarda görüyoruz kimi tekme atıyor hayvanlara kimisi sopayla dövüyor. Kurban kesimlerinde hayvanlara eziyet ediyorlar bunlar çok doğru şeyler değil” dedi.

 

“Türkiye’ye Örnek Merkez”

 

Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’nun ardından İlçe Kaymakamı Ekrem İnci söz alarak, günün önemine dikkat çekti. Kaymakam İnci, Esenyurt Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin İstanbul’a ve Türkiye’ye örnek bir merkez olduğunu ifade etti.

Oluşturulma Tarihi : 06.10.2017