444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Veteranların Şampiyonuna Kupayı Başkanımız Kadıoğlu Verdi

VETERANLARIN ŞAMPİYONUNA KUPAYI BAŞKAN KADIOĞLU VERDİ


İstanbul Ardahan Kültür Evi geleneksel hale getirdiği 35 yaş ve üstü Veteranlar Turnuvasında bu yılda dereceye giren takımlar kupalarını aldı.

 

Şerefoğulları Nakliyat ve Gayrimenkul şampiyon oldu


Toplam 24 takımın yer aldığı turnuvada Şerefoğulları Nakliyat ve Gayrimenkul takımı finalde Elit Sporu 2-1 yenerek şampiyonluk kupasını evine götürdü. Ardahan Kültür Evinde düzenlenen kupa ve madalya töreninde şampiyon takım ödülünü Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’nun elinden aldı.

 

9 hafta süren İstanbul Ardahan Kültür Evi 35 Yaş Üstü Veteranlar Turnuvasında tüm takımlar kıran kırana mücadele verirken final ve kupa töreninde birlik beraberlik ve dayanışma mesajları verildi.

 

Kupa törenine yoğun katılım..


Tören programına; Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu, Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş, Ardahan Kültür Evi Başkanı EfrailÇifçi, Meclis üyesi Togay Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yusuf Ocak, Basın ve Yayın Müdürü Metin Karakoç, Temizlik İşleri Müdürü Emrullah Çelik, Çıldır Dernekler Federasyonu Başkanı Kemal Şimşir, Ardahan Kültür Evi Yöneticileri ve çok sayıda Ardahanlı vatandaş katılım sağladı.

 

İstanbul Ardahan Kültür Evinin 9 hafta süren periyot süreciyle 24 takımlı 6’şarlı 4 gruplu olarak yapmış olduğu 35 yaş ve üstü Veteranlar Futbol Turnuvasının kupaları sahiplerini buldu.

 

Efrail Çifçi teşekkür etti..


Dernek merkezinde düzenlenen kupa finali tören programında ev sahibi İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çifçi, tüm takımlara, yöneticilere, komiteye ve konuklarına teşekkür etti. Çifçi, “Bugün veteranlar futbol organizasyonumuzun sonucuna gelerek kupa töreninde bir araya geldik. Tüm takımlarımıza, yöneticilerimize, komite görevlisi arkadaşlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayarak katılan başta Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu ve tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Kadıoğlu, “Enerjinizi faydalı işlere harcamalısınız”


Başkanımız Kadıoğlu, “ Ardahan Kültür Evi’nin düzenlediği böyle faydalı bir spor etkinliğinden dolayı, kahvehanelerden uzak olmanızı sağlayan bu organizasyondan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Evet, kıraathane kültüründen uzaklaşmayalım ama sürekli olarak bağımlı hale de getirmeyelim. Bakın bizim Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz bünyesinde bugün 86 bin kayıtlı lisanslı sporcuya ulaştık. Bunlar resmi Gençlik ve Spor Bakanlığının kayıtlarında da var. Biz bunları neden yapıyoruz? Bu çocuklarımız sokaklardaki uyuşturucudan, kötü alışkanlıklardan uzaklaşsın ve enerjisini faydalı yerlerde harcasın istiyoruz. Ve bunları yaparken hiçbirinden ücret almadan tüm imkânları sağlıyoruz” dedi.

 

Kültürlerimizi yaşatmamız lazım”


Sözlerine devam eden Başkanımız Kadıoğlu, “ Çünkü istiyoruz ki bir nesil kurtulsun, gelecek neslimiz iyi ve donanımlı, kötülüklerden uzak dursun. Bu bakımdan Ardahan Kültür Evi bu etkinliklerini devam ettirsin. Bizlerde üzerimize ne düşüyorsa, yardımcı olalım ki aynı zamanda kaynaşmanızda bu vesile ile artsın. Çünkü kaynaşmanızda fayda var. Spor bunun bir ayağıdır. Folklordan başlamak üzere yöresel kültürlerinizi burada sergileyin, çocuklarımızda gelsinler onları öğrensinler. Bunlar bizim kültürümüz ve kültürümüzü yaşatmamız lazım. Herkes kendi bölgesinin kültürünü yaşatırsa, biz iyi bir toplum olarak birbirimizden haberdar oluruz. Bu bakımdan böyle etkinlikler çok önemli, dernekler çok önemlidir. Turnuvayı düzenleyenleri, yöneticileri, takımları ve tüm oyuncuları tebrik ediyorum” dedi.

 

Konuşmalar ardından turnuvanın şampiyon takımı Şerefoğulları Nakliyat ve Gayrimenkul kupasını Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’nun elinden aldı. Turnuvanın 2’ncüsü Elit Spor, 3’ncüsü Merdinik Spor ve 4’ncüsü Çırçır Spor kupalarını yöneticilerden aldılar.    

 

Oluşturulma Tarihi : 04.12.2017