444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Esenyurt EMİTT’e taşındı

Esenyurt EMİTT’e taşındı


Esenyurt Kaplıcaları ve parklarıyla EMİTT’te yansıtıldı


EMİTT’te stand kuran Esenyurt Belediyesi termal su kaynakları, termal tesislerini ve parklarını Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere tanıtıyor.

 

Esenyurt Belediyesi, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) termal su kaynakları, termal tesislerini ve parklarını Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerine tanıtıyor. Bu yıl 22’ncisi düzenlenen fuarda İstanbul’un Avrupa yakasındaki termal tesislerinin bulunduğu tek ilçe olan Esenyurt bölgedeki turizmin gelişmesine de büyük katkı sunacak projelerini sunuyor. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, ilçede bulunan çok sayıda dini tesis, sağlık tesisi, termal tesis, spor merkezleri, devasa parklar, kültürel ve sosyal projeler ile ilgili bilgiler verdi. 

 

Esenyurt Kaplıcaları ve parklarıyla EMİTT’te yansıtıldı

 

Esenyurt ilçe sınırları içerisinde Turgut Özal ve Atatürk Mahallelerinde bulunan kaplıcalar ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan parkının minyatürleri EMİT Turizm Fuarı kapsamında TÜYAP’a kuruldu.  Termal su kaynakları ile termal tesislerin ve parkların birebir olarak yansıtıldığı Esenyurt Belediyesi standını TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ziyaret ederek ilçe hakkında Başkanımız Ali Murat Alatepe’den bilgiler aldı. Esenyurt Belediyesi’nin kurduğu stant fuarın ilgi alanı olurken çok sayıda milletvekili, belediye başkan ve vatandaş ziyaret etti.

 

‘‘Avrupa yakasında başka bir termal tesis yok’’

 

Fuarda ev sahibi konumunda olduğunu ifade eden Esenyurt Belediye Başkanımız Ali Murat Alatepe, ‘‘Bir diğer taraftan da çok bilinmeyen bir yönümüz olan, termal tesislerimizi tanıtıyoruz. Avrupa yakasında başka bir termal tesis yok. Aynı anda 150 kişinin hizmet alabileceği büyüklükte bir kaplıcamız var. Daha da fazla insan alabileceğimiz de bir termal tesisimiz var. Az bilinen bir özelliğimize daha değinmek istiyorum, Afyonda da mineralli sular var, bu sular 5 bin 500 mineral değerindeki sulardır’’ dedi.

 

‘‘Termal sularımız 35 bin mineral değerinin üzerinde’’

 

Sözlerine devam eden Başkan Alatepe, ‘‘Bizim sularımız 35 bin değerin üzerinde ve tuzlu termaldir. Bu özelliklerde tesislerimizi çok kıymetli kılıyor. 65 yaş üzeri yaşlılarımıza ve fiziksel engelli kardeşlerimize ücretsiz olarak tedavi gerçekleştiriyoruz. Öte yandan halkımızda 30 TL gibi cüzi bir rakamla bunlardan faydalanabiliyor. Bugün burada 3 termal turistik otelimiz, iki termal tesisimiz ve yaklaşık 3 bin yatak kapasiteli diğer turistik otellerle, İstanbul turizminin de yaklaşık olarak yüzde 5’ine hizmet veren bir ilçe olarak buradayız’’ diye konuştu

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 29.01.2018