444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Belediye Başkanımız Sahnede Erzurum Barı Oynadı

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAHNEDE ERZURUM BARI OYNADI


ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜ ESENYURT'TA KUTLANDI

 

İSTANBUL - Esenyurt Belediye Başkanımız Ali Murat Alatepe, Çanakkale Deniz  Zaferi'nin 103. yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen lirik gösteride sahneye çıkarak Erzurum Barı oynadı. Başkanımız Alatepe'nin performansı seyircilerden büyük alkış aldı.

 

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Esenyurt Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi'nde Çanakkale Geçilmez adlı lirik gösteri düzenlendi. Gösteriyi Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Belediye Başkanımız Ali Murat Alatepe, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Becel ve çok sayıda vatandaş izledi.

 

Çanakkale Savaşları sırasında halkın neler yaşadığının anlatıldığı lirik gösteride, zamanın renklerini anlatan halk oyunlarından kesitler de gösterildi. Kendisi de bir şehit torunu ve Erzurumlu olan Belediye Başkanımız Ali Murat Alatepe, Erzurum Barı oynanırken, oyuncularla birlikte sahneye çıktı. Zamanın Osmanlı askerlerinin  kıyafetlerini giymiş oyuncularla birlikte Erzurum Barı oynayan Alatepe'nin performansı seyircilerden büyük alkış aldı.

 

Oyundan sonra kısa bir açıklama yapan Başkanımız Ali Murat Alatepe, programın Çanakkale'nin bir zafer olduğunu, hüzünlenecek bir şey olmadığını hatırlattığını söyledi. Gösteride ülkemizi anlatan 7 bölgeden 7 renk görüntüler olduğunu belirten Alatepe, Çanakkale'deki şehitlerimizin de aynı renkleri taşıdığını söyledi. Belediye Başkanı Alatepe, " Gidiyorsunuz, Hama'dan , Humus'tan insanlar yatıyor. Bugün bazıları diyor ki, 'Ne işimiz var Suriye'de'. Ne işi varsa o Suriyelinin o zamanki Osmanlı bakiyesinin Çanakkale'de, bizim de Suriye'de bugün o işimiz var.  Gideceğiz, oraya huzuru oraya sadece Türkler için değil Kürtler için de götüreceğiz, Araplar için de götüreceğiz ama huzurlu bir ülke olmasını sağlayacağız" diye konuştu.

 

"Çanakkale Geçilmez" adlı lirik gösteride rol alan oyuncuların tamamına yakınının Esenyurt Belediyesi'nin düzenlediği kurslarda eğitim aldığı öğrenilirken, oyunu hazırlayan yönetmen ve yapımcılara plaket verildi.

Oluşturulma Tarihi : 21.03.2018