444 0 411 ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, binlerce Esenyurtlu sporcuyla iftarda buluştu

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, binlerce Esenyurtlu sporcuyla iftarda buluştu.

 

Dünya şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, Esenyurt Belediyesi’nin hizmet verdiği 100 bin kayıtlı sporcunun bir bölümü ve aileleriyle iftarda bir araya geldi. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, sporcuların bu sene çeşitli branşlarda 700 madalya aldığını belirterek “ Esenyurt, İstanbul’un spor merkezi olacak.” dedi.

 

Esenyurt’da binlerce sporcu ve aileleri, Esenyurt Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği iftar programına katıldı. Turgut Özal Stadyumu’nda gerçekleşen  iftarda sporcuları, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ile  Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp yalnız bırakmadı. Yaklaşık 7 bin sporcu ve ailenin katıldığı iftarda Başkan Alatepe ve Kayaalp üzerlerine milli forma giyerek misafirlerle yakından ilgilendiler.

 

Niyetimiz buradan Kayaalp’ler çıkarmak

Yüz bin kayıtlı sporcuya hizmet eden bir belediye olduklarını belirten Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe,  “Bu sporcuların bütün malzemelerini, tesislerini sağlıyoruz. Yüz bin kayıtlı sporcu sayısı ile bir dünya rekoruna ulaşmış olduk. Biz bu sayıyı arttırmayı, arttırırken de içerisinden Rıza Kayaalp gibi şampiyon sporcular çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yıl bizim sporcularımız yedi yüz madalya aldılar. Bu bir İstanbul rekorudur. Bu sayıyı yedi binlere ulaştırmayı arzu ediyoruz“ diye konuştu. Başkan Alatepe, Esenyurt’un yapısı ve nüfusunun spora uygun olduğunu belirterek, “Yaklaşık 35 tesiste 150 eğitimcimiz, 150 de personelimizle beraber hizmet veriyoruz. Okullardaki spor salonlarını da kullanıyoruz. Yani 100’e yakın tesisimiz var diyebiliriz” dedi.

 

Ülkemize madalyalar kazandıracaksınız

Genç sporcularla bir arada olmanın mutluluğunu dile getiren Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, “Bu gençler, ülkemize birçok dalda madalyalar kazandıracaklar. Zaten böyle oluyor. Biz de aynı durumdaydık. Köydeydik ve oradan güreşe başladık. Şimdi görüyorsunuz; 8 Avrupa şampiyonluğu, 3 kez dünya şampiyonluğu, olimpiyatlarda da iki kez madalya kazanmış bir sporcu olarak yoluma devam ediyorum. Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatlarında şampiyon olmak. Neden bu gençlerimizin de arasından şampiyonlar çıkmasın? Önemli olan spora başlatmak ve ülkemize madalyalar kazandırmak değil mi? Sağ olsun başkanımız da bunun bilincinde. Elinden gelen bütün çabayı göstereceğine inanıyorum. Bundan sonra güreşe biraz daha ilgi göstereceğinin de sözünü aldık” diye konuştu.

İftar sonrası Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’e çiçek ve tablo hediye etti. Çok sayıda Esenyurtlu da Rıza Kayaalp ile fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarıştı.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 30.05.2018