622 0 333 (0212) ESENYURT BELEDİYESİ İRTİBAT TELEFONU
Başkanın Mesajı

Gece gündüz demeden özverili bir şekilde kıymetli halkımızın da desteği ile Esenyurt’a hizmet ediyoruz. Bu yıllar Esenyurtlu için olduğu gibi bizim için de altın değerindedir. Büyük bir emek ve çaba içerisinde göz açıp kapayıncaya kadar geçen yıllar Esenyurt’un geleceğe emin adımlarla yürüyen bir ilçe olduğunu göstermiştir. Esenyurt’ta yaşayan, yaşamayan herkes bu gerçeği görmüş ve yatırımlarını ona göre şekillendirmiştir. Esenyurt, İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. Büyük ve önemli konut projeleri bölgemizi tercih etmiş, büyük firmalar bölgemize yatırım yapmaya başlamıştır. Bu gelişmeler yıllardır Esenyurt’un çilesini çekmiş olan sizlere de faydalı olmuş, gerek yeni oluşan iş imkânları gerekse de gayrimenkul değerlerinin artmasıyla Esenyurt da Esenyurt'lu da kazanmıştır.

İfade ettiklerimiz rastlantı sonucu meydana gelmiş hadiseler değildir. Belediye olarak bölgeye yaptığımız yatırımlar Esenyurt’u yaşanılabilir bir bölge haline getirmiştir. Altyapısı ile sosyal imkânları ile neredeyse problemsiz denilebilecek bir kent haline gelen ilçemiz, şehir merkezine yakın olması sebebiyle de rağbet görmektedir. Sağlık alanında, eğitim alanında, parklar ve yeşillendirmeler alanında yaptığımız çalışmalar İstanbul’da bulunan belediyeler ile mukayese edildiğinde oldukça ileri seviyede bulunmaktadır. Bölgemizde yaptığımız parkları başka bölgelerde görme imkânınız bulunmamaktadır. Eğitime bizim kadar yatırım yapan bir başka belediye daha yoktur. Belediye kaynakları ile yapılan ilk ve tek devlet hastanesi bizim eserimiz olmuştur.

Esenyurt artık çıtayı atlamış eski olumsuz imajını geride bırakarak geleceğe ümitle bakan insanların yaşadığı ve bakmak isteyenlerin bölgemize taşındığı bir yer haline gelmiştir. Bu günden sonra yapmanız gereken belediyemizin sosyal imkânlarını tanıyıp onlardan faydalanmak olacaktır. Faydalanırken de bu hizmetlerin sürekli olduğunu akıldan çıkarmamalı, sizden başka insanların da faydalanacağını göz önünde bulundurarak özenli ve dikkatli davranmak gerektiğini unutmamalıyız. Biz belediye olarak ekiplerimizle bu sürekliliği sağlıyoruz. Takdir edilir ki halkımız tarafından eserlerimizin sahiplenilmesi, özenli ve dikkatli kullanılmasıyla parklarımız, tesislerimiz daha uzun yıllar Esenyurtlu’ya hizmet verecektir.
Bizler, işimizin başında zevkle, heyecanla, Esenyurt’a hizmet veriyoruz. Ve akıldan çıkarmamak gerekir ki yaptığımız her hizmetle sizlerin de desteğini alarak Esenyurt’u geleceğe taşıyoruz…

Necmi KADIOĞLU
Esenyurt Belediye Başkanı

Oluşturulma Tarihi : 12.05.2016