EMRİNİZDEYİZ ESENYURT

444 0 411

İSTEK ŞİKAYET VE BİLGİ EDİNME SORGULAMA
Anasayfa BAŞKAN BAŞKANIN MESAJI
Başkandan

Merhaba Esenyurt!

Allah, alemde henüz hiçbir şeyi yaratmamışken, ruhlarımızı yarattı. Ve hepimizi bir araya topladı. Bu bizim birbirimizle bir araya geldiğimiz ilk meclisti. Ezel bezmi elest meclisiydi. Varlıklarımızın ilk kez bir araya gelişi idi.

Bizler orada birbirimize şahit olduk; ta ki dünyaya bir bedene bürünerek geldiğimiz vakit, verdiğimiz o sözlerimizden dönmeyelim diye.

 

İlk o mecliste yan yana olduk, yakın olduk, birbirimizi gördük, konuştuk; aynı bugün bir araya geldiğimizde birbirimizle yan yana ve yakın olup, buluşup, konuştuğumuz gibi birbirimizle samimi olduk. Size olan aşinalığımın temeli o ezel gününe dayanıyor. Hepinizi o zamandan beri tanıyorum.

 

Siz benim o zamandan beri; anam-babam, eşim-dostum, arkadaşım-yoldaşım, oğlum-kızım oldunuz. Sizler benim çok eski kıymetlilerim, şahitlerimsiniz. Sizlerle birlikte aynı gök kubbe ve aynı Ayyıldız altında Esenyurt’ta yaşıyor olmayı seviyorum. Aynı havayı soluyor olmayı seviyorum.

 

Sizleri Allah'ta şahit çok seviyorum.

                                       

Sizlerin hizmetinde olmayı da seviyorum. 3500 personelimizle birlikte, belediyemizin hizmet odaklı yerel yönetim anlayışında; kenti oluşturan iki önemli etken vardır.

                                                 

1.Etken kentin kazanımları, değerleri ve ruhudur.

 

2.Etken bu kenti oluşturan halkıdır/insandır.

                                                          

Bir kent toprağıyla taşıyla değil, bu toprağa ve taşa vereceğiniz ruhla değer kazanır ve bu ruhla üzerinde yaşayan toplum için bir habitat olur.

 

Bizim için habitat bazılarımızın doğup büyüdüğü veyahut göçerek gelip yerleştiği yerdir Esenyurt.

 

Bizler amasız, fakatsız, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeyen eşit ve ilkeli, halka hizmeti, hakka hizmetle eş tutan bir belediyecilik anlayışını benimsemiş ve geldiğimiz noktada herhangi birimize sorulabilecek ‘’hangi ilçede oturuyorsunuz?’’ sorusuna onurla, gururla ‘’Esenyurt’’ diyerek cevap verebilmek ve karşımızda soru soran kişinin de Esenyurt cevabını aldıktan sonra mimik ve yüz ifadesini sevecen ve hayran bir bakışa dönüştürmek için and içmiş kişileriz.

 

Kapımız da açık kalbimiz de.

                                                                  

Biz büyük bir aileyiz. Emrinizdeyiz.

 

Saygılarımla

 

 

Ali Murat ALATEPE
Esenyurt Belediye Başkanı

TÜM HAKLARI SAKLIDIR